KONST / Litografier / Färglitografi 14897094
nr 1489 7094
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Signerad, numrerad 228/320. Färglitografi, bildmått: 32x41cm, yttermått inklusive ram: 49x57cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 12 september 2022
kl 19:19:40
7/9 18:49:10
7/9 18:54:44
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren